Круглий стіл «Актуальні питання розвитку деревообробної галузі України» відбувся у середу, 15 травня, в рамках Всеукраїнського форуму деревообробників та лісозаготівельників.

Основними питаннями, які обговорювалися на заході були: продовження мораторію на вивіз лісу-кругляку за межі України, встановлення нульової ставки мита на деревообробне обладнання, пошук та навчання кваліфікованих кадрів, впровадження новітніх технологій та інновацій на українських підприємствах та необхідність державної підтримки невеликих та середніх деревообробних підприємств.

Паралельно, з 14 по 17 травня у Львові проходить спеціалізована виставка обладнання й інструменту для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості «Деревообробка». Цьогоріч виставкова експозиція охопить широкий асортимент обладнання та матеріалів для обробки деревини і виробництва меблів, сучасні технології для української лісової галузі, модульні системи аспірації, обладнання лісосушильних камер, комплексні рішення з організації нових і модернізації діючих лісопильних цехів та деревообробних виробництв, великий вибір інструментів та розхідних матеріалів та багато іншого. 

Володимир Гергелюк поспілкувався з представниками фірм-світових лідерів з виробництва обладнання для глибинної переробки деревин: паркетної дошки, меблів, клеєного бруса, вагонки тощо.

«Безконтрольна рубка українських лісів продовжується. Зараз великі монополісти скуповують сировину, розпилюють на заготовки та відправляють за кордон. Експерти говорять, що від такої діяльності доданої вартості - мізер, робочих місць також. А для розвитку глибинної переробки умов не створено. Відповідні законодавчі ініціативи вже є напрацьовані, але блокуються в комітетах Верховної Ради тіньовими лобістами. Тож це завдання вже для нового парламенту!» - заявив Гергелюк.

 

 


Володимир Гергелюк  взяв участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників

Володимир Гергелюк  взяв участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників Володимир Гергелюк  взяв участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників Володимир Гергелюк  взяв участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників Володимир Гергелюк  взяв участь у Всеукраїнському форумі деревообробників та лісозаготівельників