11 листопада на базі Івано-Франківського обласного центру  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулася зум-конференція «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області».

В заході взяли участь посадові особи профільних департаментів та управлінь РДА Івано-Франківської області та Івано-Франківської ОДА, фахівці в галузі інвестицій. На конференції провідні економісті та фінансисти розповіли про механізми залучення інвестицій, особливості співпраці з українськими та іноземними інвесторами, специфіку підготовки інвестиційний проектів та пропозицій та ін. Також було презентовано проект «Інвестор для громади» (INVESTOR FOR COMMUNITY), який спрямований співпрацю з місцевими громадами та залучення інвестицій в громади.

Відкрив конференцію Олег Сачков, спеціаліст Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Він нагадав учасникам про ключові елементи залучення інвестицій: інвестиційний паспорт, мультимедійну презентацію, веб-портал, буклети, брошури тощо.

Володимир Гергелюк, керівник проекту «Інвестор для громади» розповів про його основну мету:

«i4com – це онлайн-платформа для розміщення інвестиційних пропозицій місцевими громадами України. Ідея створення даного порталу прийшла до мене декілька років тому, коли я зрозумів необхідність перевести в онлайн інформацію про  інвестиційні об’єкти в Україні для їх промоції. Зараз ми масштабувалися  і на порталі  представлені об’єкти з більшості областей країни.

Нещодавно ми підписали меморандум з Івано-Франківською ОДА. Це хороша можливість пропіарити вас та проект, який ви запропонуєте  чи в області чи  в Україні та за її межами.

Ви можете безкоштовно виставляти свої інвестиційні пропозиції на нашій платформі і потенційний інвестор зможе з ними ознайомитися з будь-якої точки світу. По суті це пошуковий сайт на англійській та українській мовах. Також інвестору додатково можна отримати  інформацію від нашого спеціаліста або  напряму зв’язатися з органами місцевого самоврядування, тобто з вами для подальшої співпраці. 

i4com - це місток між інвестором та місцевими громадами для оперативного пошуку об‘єктів для інвестицій в будь-якій галузі». 

Гергелюк В.І. роз’яснив механізм роботи проекту, наголосив на необхідності складання комплексного бізнес-плану, за формою зрозумілою для інвестора. Також керівник проекту «Інвестор для громади» розповів про готові проекти, які розміщені на платформі та перебувають на різних стадіях реалізації.

Наступним доповідачем став Олександр Павловський (м. Київ), керівник Energy innvestment Fund, фахівець з залучення іноземних інвестицій.

Павловський О.В. поділився своїм досвідом інвестування, розповів про етапи інвестиційних проектів та особливості розробки таких проектів, ключові інвестиційні терміни, потрібні для інвесторів.

«Кожен проект має бути якісний і, як кажуть, «bankable» (Прим. платоспроможний). Це головне для інвесторів. Що таке «bankable» - це проект, в який вже можна вкладати гроші і будувати. По-перше, це набір необхідних документів, до яких відносять: всі документи, які стосуються землі (оренда, призначення), технічні умови для проекту, дозволи. Це так звані документи «ready to bild». Тоді вже можна робити тізер.  Але до цього нам потрібно розробити бізнес-план або хоча б фінансову модель, де відмітити головні показники: IRR (Внутрішня норма доходності), ROI (ставка повернення інвестицій), Payback period (період, за який ці інвестиції повернуться).

Тізер – коротка інформація про проект, це перший крок для спілкування з інвестором, але для нас це останній крок для підготовки документації», - зазначив Олександр Павловський.

«Заходьте на наш сайт, зв’язуйтеся з нашими спеціалістами, заповнюйте нашу анкету, виставляйте свої інвестиційні пропозиції на нашій платформі і ми будемо спільно реалізовувати їх, шукати під них інвесторів», – резюмував Володимир Гергелюк.

 


Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області»

Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області» Володимир Гергелюк презентував проект «Інвестор для громади» на зум-конференції «Актуальні питання реалізації інвестиційної та інноваційної політики в Івано-Франківській області»