Україна може вийти на лідерські позиції з вирощування фундуку. Засаджені цією культурою 2 тис. га через 3-4 роки почнуть плодоносити з перспективою одержання до 6 тис. тонн продукції.

Про це зазначив завідувач відділу Інституту садівництва НААН України, кандидат сільськогосподарських наук Віктор Соболь під час українсько-американської конференції «Горіхова Україна», передає EastFruit.

За його словами, вирощування фундуку у найближчі 3-4 роки залишатиметься перспективним напрямком.

Наразі цією культурою вже засаджено 2 тис. га площ, на яких вже через 3-4 роки можна буде збирати врожай. У той же час максимальна врожайність фундуку досягає 2-2,5 т/га, а при правильному зрошенні та живленні ґрунту органічними речовинами – до 3 т/га. Таким чином, у найближчій перспективі Україна зможе вирощувати до 6 тисяч тонн фундуку.

«За деякими плодовими культурами Україна вже досягла такого рівня, що нових площ насаджень більше не потребує. За рахунок високої продуктивності та врожайності ринок вже насичений – маємо повні сховища яблук, які ще потрібно реалізувати. За кілька років подібна ситуація може скластися і з горіхами, оскільки нові дерева висаджуються дуже інтенсивно», – вважає вчений.

Він наголосив, що з погляду економічної доцільності процес збирання горіхів має бути максимально механізованим. Це дозволить збільшити обсяг переробки та споживання корисного та смачного продукту.

Джерело: http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/24397-vyroshchuvannia-funduku-v-ukraini-v-naiblyzhchi-34-roky-zalyshatymetsia-perspektyvnoiu-spravoiu.html

 


Вирощування фундуку в Україні в найближчі 3-4 роки залишатиметься перспективною справою