У сезоні 2020/21 років Україна збільшила експорт яблука до країн Субсахарської Африки у шість разів і довела обсяг експорту до рекордних 630 тонн.

І хоча це менше 4% загального експорту яблука, але сама тенденція не може не тішити, каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає EastFruit.

«Потрібно також зазначити, що якщо в сезоні 2020/21 українське яблуко постачалося лише у дві країни цього регіону, то минулого сезону географія експорту включала вже дев'ять країн. А це означає, що яблуко з України в країнах Субсахарської Африки набуває все більшої популярності. В Африці серед імпортерів фруктів з'являється тренд, що зароджується, на імпорт яблука з України і зростає рівень інтересу до української продукції. Наші колеги з Української плодоовочевої асоціації підтверджують, що з'являється все більше запитів на постачання яблука з країн цього регіону», – каже експерт.

Зауважується, що вже у першому експортному місяці сезону 2021/22 років Україна експортувала яблуко до двох країн Африки. Хоча до цього експорт яблука до Африки у вересні не розпочинався ніколи. З іншого боку, інтерес до експорту яблука в Африку з України може суттєво знизитись після того, як Білорусь різко збільшила закупівлю цих фруктів в Україні через введення ембарго на імпорт продовольства з ЄС.

«Істотною перевагою експорту яблука до країн Субсахарської Африки є порівняно висока ціна на нього. Причому постачальники, переважно, отримують за свою продукцію від африканських імпортерів передоплату, що також знижує ризики експорту. Водночас українським експортерам потрібно враховувати досить тривалий час постачання яблука, яке нерідко перевищує 40 днів у морі, та забезпечувати його безпеку. А для цього яблуко має бути ідеальної якості. Воно також має бути досить твердим і правильно обробленим інгібітором етилену, оскільки необхідно продавати яблуко в Африці кінцевим споживачам у дуже спекотному кліматі без будь-якого охолодження. А отже яблуко має зберігати свої властивості якнайдовше», – пояснює Ярмак.

У новому сезоні до імпортерів українського яблука з Субсахарської Африки вже додалася Кенія, куди продукція раніше не поставлялася. У попередні сезони ключовими африканськими імпортерами українського яблука були Мавританія, Сьєрра-Леоне, Ефіопія, Камерун, Мальдіви, Судан, Джибуті, Гамбія та Сомалі.

Джерело: http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/23809-ukrainske-iabluko-staie-trendom-u-subsakharskii-afrytsi.html


Українське яблуко стає трендом у Субсахарській Африці